Kolme põnevat IT-lahendust:

Revolutsioon

Võiks siin ju kirjutada Iphone-st, mis muutis põhjalikult seda, kuidas me telefone tänapäeval kasutame ja tänu millele on veebiarentajatel uus kuum sõna paar “Mobile First“. Ma ei tee seda põhjusel, et ma ei suutnud otsustada/selgitada, et mis oli see murde moment ja kas selle põhjustas Iphone või Iphone 3G. 

Ma räägiks parem ühest teisest tootest, mis minu meelest peaks ja võiks korraliku revolutsiooni tekitama, ma tahaks rääkida Apple M kiibist ja kogu sellest kompotist, mis nad on selle ümber suutnud ehitada. Ma olen eluaeg olnud pigem Windowsi ja Linuxi usku, kui MacOS-i. Kõik see muutus, kui mul oli tarvis soetada uus sülearvuti, mis vajadusel suudaks renderdada 3D mudelid, olla kerge, hea akuga ja mis ei maksaks tervet varandust. Pilk turule ja tundus, et tuleb jääda oma vana armastuse Lenovo Carbon X1-e juurde, kunik üks hea sõber (ka endine Windowsi fänn) hakkas rääkima, et kui vinge arvuti on MacBook Air M1. Alguses ma muidugi ei tahtnud seda “jama” uskuda ja ajasin ikka vastu, et naljakas ja harjumatu opsüsteem on see MacOS jne. Kuniks käisin siis poes ja internetis piilumas, et mida see arvuti ka suudab. Ja tõesti tõesti, tuli veenduda, et omas kaalukatekoorias suudab MacBook Air koos Apple M kiipiga ikka uskumatuid asju korda saata ja ta suudab seda teha ja olles samalajal ~2x odavam, kui minu vana lemmik Carbon X1. Ma ei hakka siinkohal kõike tehnilisi detaile üles lugema, seda saavad kõik huvilised ise ka internetist vaadata, aga kasutaja kogemuse ütlen välja – see on uskumatu, mida ja kuidas need ülikerged ja terve tööpäeva kestva akuga teha suudavad.

Kokkuvõteks, ma ei saa enam aru, miks ostetakse veel muid  (äriklassi) sülearvuteid, kui  MacBook, no tõesti ei mõista. Saad sama või väiksema raha eest ikka väga palju rohkem arvutit. Ja mis kõige parem, Oracle VM on saanud valmis ka versiooni, mis toetab Apple M kiipe ning seega saab kasutaja oma Macis täiesti vabal ka Linuxit või Windowsi jooksutada. Ja see viimane oli ka üks põhi argumente PCmag-is, kui nad neid arvutieid võrdlesid, mis enam ei päde.

https://www.pcmag.com/news/2022-thinkpad-x1-carbon-or-macbook-pro-which-work-laptop-should-you-push 

Põruja

Lähiajal on päris palju olnud juttu sellest, et Facebook muutus Meta-ks ning millised uhked plaanid on härra Zuckerberg-il virtuaal reaalsuse osas, aga see kõik on juba olnud. Aastal 2008 alustas Sony oma projekti “PlayStation Home”. Seal said inimesed luua omale alterego ja siis selle tegelasega seal ringi hullata ning teiste omasugustega lõputseda, osta maju, riideid jne. Pompoosne ettevõtmine sai lõpu aastal 2015, kui Sony selle lõpetas. Põhjuseid pole mõtet kaua otsida, asi on tõenäoliselt tasuvuses. Mäletan veel, et kui Sony selliste plaanidega tuli, siis ka sellest räägiti suure õhinaga ja vot nii hakkamegi tulevikus sõpradega kohtuma jne. Kas mõte oli hea või hald eks seda otsustab igaüks ise, aga nüüd on selles uus katsetaja Meta näol, elame näeme.

https://en.wikipedia.org/wiki/PlayStation_Home

Tobe

Siin saab esikoha minu jaoks vaieldamatult Windows 8. See on ilmekas näide sellest, kuidas tarkvaraarendajad ei tea seda, kuidas nende tarkvara tegelikult kasutatakse. Sellest on üritatud nüüd õppida ja inimeste tagasisidet võtakse tõsiselt ja jälgitakse logide näol, kuidas kasutajad neile antud programmiga toimetavad. No mis valu oli neil võtta ära Windowsi au ja uhkus “Start nupp”? Mäletan kuidas igakord kui Windows 8 sai kuhugi paigaldatud, siis esimene asi oli eemaldada see ilgelt tobe nn. “Start screen“, tagasi panna “Strat nupp”. See kõik oli toona sama elementaarne, kui tänapäeval järgmised liigutused Windows 10 paigaldamisel: Google Chrome, otsinguriba asendadas otsingu nupuga ja lülitada välja uudiste voog. Aga vb. olen see vaid mina 🙂

https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_8


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *